Šeimos šventės Radailiuose

Updated: Jan 15, 2019


Žinote, kiekvienas kartais pasijaučiame vienišas. Ypač tuomet, kai esi vienintelis vaiduoklis sename dvare. Neslėpsiu, būna akimirkų tyliomis naktimis, kai norisi ištrūkti už tų keturių sienų ir pamatyti pasaulį. Bet nėra jau taip blogai. Dienomis būna smagiau. Kartais net pasijaučiu savas tarp daug kartų matytų žmonių.


Lyg šiandien pamenu tą dieną, kai juos išvydau pirmą kartą. Į Radailių dvarą sugūžėjo gausi šeimyna, nešina dovanomis ir gėlėmis.


Man prireikė šiek tiek laiko, kad suvokčiau, kokią progą jie švenčia, bet ore kabantys balionai su skaičiumi 80 ir garbingo amžiaus senjoras, nubalusiais nuo laiko plaukais, palengvino man užduotį.

Jie šventė jubiliejų. Įsitaisę atokiai prie didžiausio restorano stalo, sveikino senolį ir linkėjo jam gyventi dar šimtą metų. Atsisėdau šalia jų ant laisvos kėdės ir stebėjau, kaip vaikai, anūkai ir mažieji proanūkiai kemšasi pilvus gardžiausiais patiekalais.
Buvo vegetarų, grilio mėgėjų, užkietėjusių lietuviškos virtuvės mylėtojų ir vaikų, kurie džiaugėsi radę tik sau skirtą meniu. Pamenu, kaip baltai jiems pavydėjau. Mano pilvas jau kurį laiką nebuvo matęs nei kąsnio.

Netrukus nuskambėjo „Ilgiausių metų“, pasigirdo juokas, mažieji išskubėjo į jiems skirtą vaikų zoną, o suaugusieji kalbėjo tiek daug, tarsi nebūtų buvę rytojaus. Pažvelgiau į snūduriuojantį šventės kaltininką. Net primigęs jis šypsojosi džiaugdamasis, kad vis dar yra ašis, kuri jungia artimuosius.

Taip ir būčiau palikęs tą jubiliejų užmarštyje, bet nepraėjo nei metai, o Radailių dvare kilo šurmulys. Buvau prie jo pratęs.

Dažniausiai tai reikšdavo, kad artėja dar viena didelė šventė. Ir tą kartą aš neklydau. Krūvos gėlių keliavo į Baltąją salę, buvo blizginami sietynai, prašmatniai serviruojami stalai ir virtuvės šefas kantriai aiškinosi, kiek ir kokių patiekalų teks paruošti, kad kiekvienas svečias liktų patenkintas.


Pokylių salės

Viskas atrodė pasakiškai gražu net tokiam surūgusiam vaiduokliui kaip aš... O tuomet pasirodė jaunieji ir jų palyda. Ir vėl daug laimės, spindinčių akių ir juoko.

Tik sėdėdamas tarp svečių staiga suvokiau, kad šalia manęs įsitaisęs kažkur matytas žilas senolis. Geriau įsižiūrėjau į jaunuosius ir jų artimuosius. Visi jie beveik prieš metus šiam senjorui dainavo „Ilgiausių metų“, o dabar šis amžiaus užgrūdintas vyras stebi, kaip į naują gyvenimo etapą išeina jo anūkė...


Pokylių salės

Ir vėl gyvenimas tekėjo sava vaga. Tylios naktys ir smagesnės dienos vienišam vaiduokliui. O tuomet aš išgirdau verksmą. Susidomėjęs garsu, pralindau pro sienas ir sustojau lyg įbestas. Tiesiai į mane žvelgė dvi apskritos lyg lėkštutės akys, kuriose džiūvo ašaros.

Baltai išpuoštas kūdikis nustojo verkęs ir susidomėjęs tyrinėjo mane, tiesdamas į priekį putlią rankutę. Regis, suaugusieji nepastebėjo, kad vaikas išvydo vaiduoklį ir nuskubėjo į Vasaros salę, kur susirinkusių svečių laukė balta, šviesi ir džiugesio kupina šventė. Krikštynos.


Pokylių salės.

Šį kartą man neprireikė nei akimirkos, kad suprasčiau, kad jau esu matęs tuos žmones. Apsidžiaugiau pasijutęs tarsi jų šeimos narys ir, kaip visada, prisėdau šalia garbingiausio senolio.

Nuo tos dienos, juos pradėjau matyti dažniau. Apsilankymas Radailių dvare tapo tos šeimos tradicija, vieta, kur vyksta svarbiausi jų gyvenimo įvykiai.

Labai norėčiau, kad jie žinotų, kad kiekvieną kartą esu su jais. Nematomasis jų šeimos narys.

Tegul tampa Radailiu pramogos ir Jūsų šeimos gražia tradicija.

#jubiliejai #krikštynos #vestuvės #Radailiai

217 views0 comments

SPA Radailiai / Vila Radailiai/ Apartments

Tel: +370 699 83199

Restaurant Radailiai

Tel: +370 652 55666

Let's communicate

  • Black Facebook Icon

RESTORANAS

  • Black Facebook Icon

VILA